ICT LEADERS FINLANd

Artikkelit

ILFin hallitus vuodelle 2014

marras 11, 2013 | ARTIKKELIT

ICT Leaders Finland ry piti syyskokouksensa 11.11.2013. Kokouksessa valittiin mm. yhdistykselle uusi hallitus.

Yhdistyksen perustamiskokouksessa hallituksen jäsenet valittiin kolmeksi vuodeksi, joten erovuoroisia ei ollut. Kolme yhdistyksen hallituksen jäsenistä kuitenkin jätti paikkansa varsinaisena jäsenenä. Näin yhdistyksen hallitukseen saatiin kolme uutta varsinaista jäsentä. Lisäksi hallitus täydennettiin suurimpaan mahdolliseen kokoonsa, joka on puheenjohtaja + kahdeksan varsinaista jäsentä + kolme varajäsentä.

Yhdistyksen hallituksen puheenjohtajana jatkaa Anna-Maritta Talaslahti Haaga-Heliasta.

Muut varsinaiset jäsenet:

Ted Varila, Itella Oyj
Reino Myllymäki, CxO Mentor Oy
Heikki Saarinen, KPMG
Mirjami Laitinen, Sitra
Soile Honkanen, Arek Oy
Hanna-Maria Salminen, Tulli
Juha-Pekka Nenonen, Fimea
Maarit Waskilampi-Kuikka, Yle

Varajäsenet:

Merja Savenius, Pivotal Oy
Aki Siponen, Microsoft Oy
Joonas Koski, W3 Group

ICT Leaders Finland ry (ILF) piti maanantaina 13.1.2014 hallituksensa järjestäytymiskokouksen. Kokouksessa varapuheenjohtajaksi valittiin Ted Varila ja sihteeriksi Joonas Koski. Talousvastaavana jatkaa Heikki Saarinen ja tiedotusvastaavana Reino Myllymäki.